Tehnoloogia


Enamik kasutatavatest õhupuhastitest sisaldavad ümbertöötlematuid ja lagunematuid HEPA-filtreid. Võttes arvesse, et HEPA-filtreid tuleb vahetada iga 6–12. kuu tagant, võib vaid ette kujutada äravisatud HEPA-filtrite kogust prügimägedel. Sellised filtrid koormavad keskkonda ja tegemist ei ole jätkusuutliku lahendusega. 
Mossy on Baltikumi esimene firma, mis toodab keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasteid. Stabiliseeritud põdrasamblikust, kanepikiududest, lambavillast ja aktiivsöe kangast hoolega valitud kombinatsioon eemaldab õhust PM1–PM10 suuruses osakesed, lenduvad orgaanilised ühendid (VOC) ja aldehüüdid. 
Põrdrasamblik eemaldab õhust allergeenid (õietolmu, suuremad tolmuosakesed, loomade kõõma), kanepikiud võtavad endasse bakterid ja hallitusspoorid. Lambavill eemaldab väikseimad tolmuosakesed ja muuseumites kasutatav kvaliteetne aktiivsöekangas talletab endasse mitte-polaarsed kahjulikud ained: lenduvad orgaanilised ühendid ja aldehüüdid.
Mossy õhupuhasti sobib hästi kodudesse ja kontoritesse, luues kvaliteetse siseõhu keskkonda reostamata.


Mossy õhupuhastites kasutatav põdrasamblik on pärit Soome erametsadest, kus seda korjatakse kaks korda aastas. Sel moel tagatakse jätkusuutlik korje. Samblik on kuju hoidmiseks stabiliseeritud glütseriiniga, mis ei ole mürgine, ja samblik on värvitud looduslikul toorainel põhinevate värvidega. Põdrasambliku tihe struktuur aitab õhust kinni püüda allergeenid (PM10): õietolmu, suuremad tolmuosakesed ja koduloomade nahalt õhku sattuva kõõma.

Kanepikiududest matid on tehtud 100% kanepikiust, mis tähendab, et need on biolagunevad ja keskkonnasõbralikud. Mattides kasutatav tööstuslik kanep on kasvatatud pestitsiidide- ja kemikaalivabalt Leedus. Tihedad kanepikiust matid eemaldavad õhust bakterid ja hallitusspoorid (PM5). 


Kraasvill on pärit Eesti lambakasvatajalt ja vill on naturaalne – seda pole värvitud ega kemikaalidega töödeldud. Kraasvilla eesmärk Mossy õhupuhastites on eemaldada õhust väikseimad tolmuosakesed (PM 2.5 ja PM1).


Aktiivsöest kangas Flexzorb on toodetud Inglismaal, kus seda valmistati algselt Briti kaitseväele võimalike keemiasõdade eest kaitsmiseks. Aktiivsöest kangas on antimikroobne, antiviraalne (PM1), eemaldab õhust lõhna, kahjulikud gaasid, lenduvad orgaanilised ühendid (VOC), mitte-polaarsed ained ja aldehüüdid. Kangas koosneb 100% süsinikkiududest ja selle mikropoorse struktuuri tõttu on sellel tohutu pindala.
Ainult 1 g kangast kataks üle poole jalgpallistaadionist! 
Koos süsinikkiudude vaheliste elektrostaatiliste jõududega on kangas väga tõhus kahjulike gaaside imamisel.
Aktiivsöest kangas ei kujuta keskkonnale ohtu ja tootja on silmas pidanud keskkonda hoidvaid põhimõtteid. 

Mossy filtrikombinatsiooni töökindlus on testitud Taltechist saadud professionaalse osakestemõõtjaga (DustTrak DRX Aerosol Monitor 8533), mis näitas, et Mossy
õhupuhasti suudab õhust eemaldada osakesed suuruses PM1-PM10.
Mossy õhupuhastite korpus on 3D-prinditud.

Filtrites kasutatud sambliku, villa ja kanepimatid saab visata muretult biolagunevate jäätmete hulka, mis Eesti jäätmejaamades kõrgel temperatuuril komposteeritakse. Aktiivsöest kanga tohib visata olmeprügisse.

Vali oma koju ja kontorisse Mossy keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasti, sest parem elukvaliteet ei peaks maksma maailma!