Meist

Mossy loojad on neli Tallinna 21. Kooli noort (Frederik Rossar, Eliise Lehtsaar, Marii Heleen Rannala, Gregor-Mattias Froš), kes õpilasfirma ideed otsides leidsid murekoha inimeste kodudes olevates õhupuhastites. Nimelt kasutab enamik õhupuhasteid HEPA-filtreid, mis on lagunematud ja mida ei ole võimalik ümber töödelda. Seega – saastavad keskkonda. Niisiis otsustasid noored ettevõtjad alustada keskkonnasõbralikuma alternatiivi otsimisega, millest sai alguse Mossy õhupuhasti, mis puhastab õhku vaid läbi looduslike materjalide. 

Saavutused

Ajujaht (2023, 16. hooaeg)
Mossy pääses 120 kandideerinud idufirma seast Ajujahi TOP 20 firmade hulka, kes saavad võimaluse oma ideed arendada pooleaastases kiirendiprogrammis ja võistelda 30 000 euro suuruse auhinnaraha peale.
Negavatt (2023, 10. hooaeg)
Mossy on roheideede konkursi Negavatt 10. hooaja võitja, võites 10 000 eurot toetusraha ja lisaks Tallinna Loomeinkubaatori eripreemia. Negavati teekond sai alguse õpilasfirmade laadal, kus Mossy valiti Negavati TOP20 firmade sekka ja kust pääseti edasi ka finalistide hulka. 
Wise'i innovatsioonipreemia (2023)
Eesti õpilasfirmade laadal pälvis Mossy Wise'i innovatsioonipreemia, mille auhinnaks oli üks ühele mentorlus Wise's.
ISCF kõige innovaatilisem toode (2023)
Rahvusvahelisel õpilasfirmade festivalil, kus osales 46 õpilasfirmat 12 riigist, sai Mossy kõige innovaatilisema toote auhinna, mille andis välja Läti esimene ükssarvik Printful.
Eesti parim õpilasfirma II koht (2023)
2022/23. aastal tegutses Eestis 412 õpilasfirmat. Eesti parima õpilasfirma võistlusel pälvis Mossy II koha ning Eesti Patendivolinike Koda tunnustas Mossyt intellektuaalomandi eripreemiaga.

Toetajad

Mossy teekonnale on kaasa aidanud Epp Vodja, Ander Hindremäe, Liisa Aavik, Anu-Mai Levo, Ülar Palmiste, TalTech, Monika Samuolyte, Christoph Waller, JA Eesti, Voog, Woola, Omniva, Promostar, Taurus Print, Comdecor, Pakendistuudio, We Print, Pakkemeister. Ära ei saa unustada ka meie vanemaid. Aitäh!