Meie lugu


ÕF
Mossy liikmed vasakult: Frederik Rossar, Eliise Lehtsaar, Marii Heleen Rannala, Gregor Mattias Froš.

Õpilasfirma Mossy loojad on neli Tallinna 21. Kooli noort, kes õpilasfirma ideed otsides leidsid suure murekoha inimeste kodudes olevates õhupuhastites. Nimelt kasutab enamik õhupuhasteid HEPA-filtreid, mis on lagunematud ja mida ei ole võimalik ümber töödelda. Seega – saastavad keskkonda.

Probleemile lahendust leides otsiti internetist HEPA-filtritele alternatiive. Terve maailma peale jäid silma vaid mõne üksikud õhupuhastid, mis keskkonnasõbralikke filtreid kasutavad. Võttes inspiratsiooni nende ideedest, sündis Mossy õhupuhasti, mis kasutab plastikuvabu filtreid ja võimaldab filtrid keskkonnakahjule mõtlemata ära visata.
Mossy õhupuhasti läbis katsed professionaalse peenosakeste mõõtjaga, mis näitas, et toode suudab õhust eemaldada osakesi alates PM1 kuni PM10.
Mossy meeskonna eesmärk on tutvustada Eesti kodudele HEPA-filtrite vaba õhupuhastit, sest meie usume, et inimese parem elukvaliteet ei peaks maksma maailma.

Meie toote valmimisele on kaasa aidanud: TalTech, Mektory, Anu-Mai Levo, Ülar Palmiste, Alo Mikola, Imre Treufeld, Liisa Aavik (mentor), Epp Vodja, Ander Hindremäe, Christoph Waller, Murueit OÜ, Monika Samuolyte ja meie pered.

ÕF Mossy koostööpartnerid on Voog, Omniva, Woola, Comdecor, Promostar, Pakendistuudio, Taurus Print,
We Print ja Pakkemeister.