KKK

Siit leiad korduma kippuvad küsimused ÕF Mossy ja meie toodete kohta.
Kui tihti peaks Mossy õhupuhasti filtreid vahetama?
Mossy õhupuhastite filtrite kasutusiga oleneb suuresti sellest, kui palju toodet kasutatakse. Igapäevase kasutamise puhul on soovitatav filtrikomplekti vahetada iga 4–6 kuu tagant.

Pean filtreid vahetama. Kuhu kasutatud filtrid visata?
Mossy õhupuhastid kasutavad keskkonnasõbralikku neljakihilist filtrit, kuhu kuuluvad aktiivsöest kangas, loodusliku glütseriiniga stabiliseeritud põdrasamblik, lambavill ja kanepikiust matid. Pärast filtrite tööea lõppu saab aktiivsöest kanga visata olmejäätmete hulka ehk kodus prügikasti. Ülejäänud filtrid on biolagunevad ja on soovitatav visata biojäätmete hulka, mis jäätmejaamades kõrgel temperatuuril komposteeruvad. Kodukomposti ei ole soovitatav neid visata, sest seal ei saavuta keskkond kahjulike ainete lagundamiseks nii kõrget temperatuuri.

Kas võin osta Mossy filtrid ja neid mõne teise firma õhupuhastiga kasutada?
Mossy filtrikombinatsioon on loodud spetsiaalselt Mossy õhupuhasti jaoks ja ei ole mõeldud teiste firmade õhupuhastitega kasutamiseks.

Kas pean filtrites kasutatavat samblikku kastma?
Ei, ei pea. Mossy kasutab oma filtrites põdrasamblikku, mis on loodusliku glütseriiniga stabiliseeritud. See tähendab, et samblik ei ole elus, kuid on säilitanud kuju ja pehme tekstuuri. Parim on Mossy õhupuhastit kasutada ruumis, mille õhuniiskus on 40–60% vahel, et samblik oma omadusi säilitaks. Kui õhuniiskus on alla soovitatud vahemiku, hakkab samblik ära kuivama.

Kui vali on Mossy õhupuhasti?
Mossy õhupuhasti jääb 37dB juurde, mis on võrdne sosina tugevusega.

Miks ei lisandu toote hinnale käibemaks?
Õpilasfirmad ei ole käibemaksukohuslased, sest õpilasfirma puhul ei ole tegemist ettevõtlusvormiga, vaid õppeprotsessiga, mille käigus õpilased koostavad äriplaani, mille alusel valmistatakse ja turustatakse pakutavaid tooteid või teenust.

Miks pean arvet makstes tegema ülekande eraisikule, mitte firmale?
Õpilasfirmadel on valida, kas luua õpilasfirmale eraldi pangakonto või kasutada arveldamiseks mõne tiimiliikme pangakontot. ÕF Mossy otsustas firmale pangakontot mitte teha ja kasutada meie finantsjuhi (Gregor-Mattias Froš) arvelduskontot.

Kui suure ruumi suudab üks Mossy õhupuhasti ära puhastada?
Üks Mossy õhupuhasti on mõeldud puhastama 15–20 m2 suurust ruumi.

Kui tihti ma Mossy õhupuhastit kasutama peaksin?
Mossy õhupuhasti kasutamise vajalikkus on igal kodul ja kontoril individuaalne ja oleneb kasvõi sellest, kas on soov teha õhk ruumis vaid enne sisenemist puhtaks (nt enne magamaminekut magamistuba) või hoida ruum 24/7 puhas. Lisaks on oluline, kas ruumides on lemmikloomi, palju tekstiile, põletatakse küünlaid jms – sellisel juhul tasuks õhupuhastit sagedamini kasutada.

Kui palju võtab Mossy õhupuhasti elektrit?
Mossy õhupuhasti võimsus on 14 W. Võttes aluseks, et elektri börsihind on keskmiselt 30 senti kWh, siis kasutades Mossy õhupuhastit aastas iga päev ühe tunni, maksab selliselt toimides kasutamine 1,5€ aastas (0,4 senti tunnis!).

Kui sa ei leidnud siit vastust oma küsimusele, siis võta meiega ühendust (kontaktvõi loe Mossy õhupuhastist lähemalt siit.